Strona głównaChatka dla Ukrainy Chatka dla Ukrainy!

Chatka dla Ukrainy!

Start time 2022-03-14 09:00
Finished Time 2023-09-23 22:11

Klub Osiedlowy “Chatka” jest otwarty dla ukraińskich rodzin z dziećmi.

Od 14 marca centrum edukacyjne mieszczące się w Gliwicach na ul. Emilii Plater 18 jest otwarte dla ukraińskich rodzin z dziećmi. Goście zza wschodniej granicy mogą spotykać się w „Chatce”, na specjalnie zorganizowanych zajęciach, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14.

Warsztaty, które odbywają się w klubie na Osiedlu Wojska Polskiego stanowią substytut przedszkolnych i szkolnych lekcji. Wszystkie zajęcia edukacyjne i rozrywkowe są bezpłatne. W tym czasie kadra „Chatki” pracuje za uśmiech dzieci.

Do dyspozycji najmłodszych są w pełni wyposażone (tablice, ławki, krzesła, przybory szkolne, pomoce naukowe) i przygotowane do prowadzenia zajęć sale:

  • sala komputerowa,
  • sala plastyczna,
  • sala szachowa,
  • sala języków obcych,
  • sala do zajęć z robotyki i LEGO,
  • pokój muzyczny,
  • pokój do korepetycji.

Zajęcia są prowadzone przez kadrę „Chatki” przy wsparciu wolontariuszy i opiekunów dzieci. Dzieci oraz rodzice są także objęte opieką psychologa mówiącego po ukraińsku.

Mamy i opiekunki dzieci w czasie zajęć mają zapewnione miejsce do spotkań i rozmów – przestronny hol z kanapami, z którego jest wejście do każdej z sal. Do dyspozycji gości oddajemy także szatnię oraz kuchnię. Zapewniamy drugie śniadanie, owoce oraz napoje.

Zachęcamy do przekazywania rodzinom z Ukrainy informacji na temat odbywających się zajęć.

Osoby zainteresowane wsparciem niniejszej inicjatywy zapraszamy do kontaktu w Chatce lub telefonicznie pod 606 663 136.

Adres:
Klub Osiedlowy „Chatka”
Gliwice, ul. Emilii Plater 18

Serdecznie zapraszamy do Chatki!